Отборът на Австрия записа първа победа Европейското. Футболистите на селекционера Ралф Рангник надделяха с 3:1 над Полша на Олимпийския стадион в Берлин и продължават да мечтаят за класиране на осминафиналите в турнира.

За „дружите полска” и Роберт Левандовски това вече изглежда като мисия невъзможна предвид факта, че в последния кръг от груповата фаза Полша ще се изправи срещу Франция.

Австрия пък ще има за съперник другия фаворит в групата – Нидерландия.

Полша може да отпадне от турнира още тази вечер, като това ще стане ясно след края на срещата между Нидерландия и Франция.

Едно полувреме за тима на Полша записа звездата на българския шампион Лудогорец – Якуб Пьотровски. След почивката на мача в Берлин в игра влезе и Роберт Левандовски, който не участва в първия мач от турнира заради контузия.

Двубоят в германската столица започна със солиден натиск на Австрия, който даде резултат след само девет минути игра. След поредната атака на символичните гости, футболистите на Ралф Рангник стигнаха до тъч отляво. Топката бе пратена в наказателното поле, където бранител на Полша успя да избие, но я прати отново в Мвене. Бранителят овладя и почти от аутлинията центрира в пеналта, където Гернот Траунер засече с глава и прати коженото кълбо неспасяемо в мрежата за 1:0.

Едва след четвърт час игра футболистите на Полша погледнаха малко по-сериозно към вратата на своя противник. Пьотр Желински получи топката на границата на наказателното поле и стреля силно, но ударът му попадна в тялото на бранител. Футболистите на Полша веднага поискаха да бъда отсъдена дузпа за игра с ръка, но в крайна сметка претенциите им не бяха уважени.

„Дружина полска” успя да отговори на предизвикателството след точно половин час игра, когато резултатът бе изравнен. След разиграване отдясно топката бе центрирана на далечната греда, където футболист на Полша успя да я върне към точката на дузпата, където непокрит бе оставен Ян Беднарек. Бранителят стреля, но за негово нещастие коженото кълбо се отби в тялото на австрийски защитник. След рикошета обаче, топката се озова в Кжищоф Пьонтек, който направи едно залъгващо движение, а след това от близка дистанция я прати във вратата за 1:1.

До края на първата част Марсел Забицер имаше две възможности да обстрелва вратата на Полша. При първия шанс топката спря в тялото на бранител, а вторият изстреля премина покрай десния страничен стълб.

В продължението на първото полувреме Полша получи правото да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на Австрия. Капитанът Желински стреля опасно, но австрийският страж успя да изби е с една ръка в корнер.

През втората част в игра се появи голямата звезда на Полша Роберт Левандовски, който пропусна първия мач на своя тим заради контузия. Така нападателят се превърна в първия поляк с участие на шест големи първенства за „дружина полска”.

Няколко минути след това обаче, Полша допусна ново попадение във вратата си, с което Австрия отново излезе напред в резултата. След атака отляво, резервата Александър Прас получи и направи добър рейд по тъчлинията преди да центрира пред наказателното поле. Марко Арнаутович майсторски прескочи топката, за да я предостави по този начин на Кристоф Баумгартнер, който с премерен удар от границата на пеналта преодоля Войчех Шчесни.

Всичко в мача бе решено в 78-ата минута, когато Марко Арнаутович вкара нов гол за Австрия от дузпа. Войчех Шчесни спъна в наказателното поле излезлия абсолютно сам срещу него Марсел Забицер, а за главния рефер от Турция не остана нищо друго освен да посочи бялата точка.