Тервел Замфиров спечели Световната купа по алпийски сноуборд в Банско! Българинът триумфира над австриеца Фабиан Обман с разлика от 0.15. Това беше първа победа за сънародника ни по време на спускане от Световната купа, предава БГНЕС. Радослав Янков се нареди трети.
Страхотните победи на Радослав Янков и Тервел Замфиров по време на ¼-финалите в паралелния гигантски слалом за мъже от Световната купа по алпийски сноуборд в Банско подсигуриха сигурен подиум. Причината за него беше ½-финала, който се заформи с участието на двамата.
В първия кръг от директните елиминации Янков се наложи над италианеца Аарон Марк, който е лидер в генералното класиране за Световната купа. Замфиров елиминира трикратния световен шампион и победител в Банско през миналата година Андреас Промегер.
На четвъртфиналите Янков отстрани победителя от събота и олимпийски шампион Бенямин Карл от Австрия, докато Замфиров се наложи над италианеца Маурицио Бормолини, който сгреши сериозно при спускането си.
Последва победа на Замфиров след падане на Янков по време на спускането под връх Тодорка. В другия полуфинал надделя австриецът Фабиан Обман, който победи германеца Яник Ангененд.
Прочетете още
- 20:59 Тина Ивайлова за протеста срещу Васил Костадинов: Аз ще бъда там
- 12:24 Свикват извънредно Съвета по сигурността: Изстреляни са балистични ракети към Турция
- 15:38 „Това е гавра": Бащата на Сияна призова премиера да отстрани шефа на полицията в Пловдив
- 12:04 „Кървавата Луна" идва с лунно затъмнение: съдбовен обрат за всяка зодия

Мира 10:31, 25.01.2026
Топ представяне на топ писта!
Красимира 17:29, 25.01.2026
Успехите у дома са най-сладки. Банско се превръща в символ на възхода на българския сноуборд.
Калин 22:10, 19.01.2026
Нищо по-хубаво от това българи да имат такива постижения и то на родна почва!