Балкан загуби от Левски Лукойл в последния кръг от втората фаза на турнира ФИБА Къп, но се класира в топ 16 като втори отбор в група "J". Димитров Димитров се включи с 12 точки и 4 борби в мача, но след мача каза, че класирането за следващата фаза е голям успех за Балкан.
"Мисля, че изиграхме един много слаб мач в защита. Първото полувреме ни вкараха 50 точки, второто 55, но в него направихме доста грешки, от които позволихме на противника да вкара сам срещу коша. От това дойде разликата. Мисля,че е нормално ние да вкараме близо 90 точки като гости. Въпросът е защитата, която играхме. Тя беше доста под нивото, което трябва да показваме във всеки един мач", заяви баскетболистът.
"Не мисля, че е имало джентълментство. Това беше мач без значение нас, може би не всички бяха на 100%, което не е оправдание в никакъв случай. Просто мисля,че този мач ни надиграха. Не е имало отпускане или даване на мача", добави Димитров.
"Има жребий, който е недирижиран. Мисля, че може да ни се падне добър резултат и да продължим още един, два, дай боже, три кръга напред. За нас като играчи класирането е една много голяма стъпка, която може би никой не е очаквал в началото на сезона. Направихме много добри мачове в Европа. Сега сме втори в групата, първата я спечелихме. Мисля, че това е един много добър знак, че вървим в правилна посока. Просто трябва да продължим да играем на 100% във всеки мач и да не допускаме такива загуби", каза още Димитров.
Прочетете още
- 18:00 Призив за поддръжка: "Аз съм българче" и "Под игото" тънат в бурени СНИМКИ
- 22:07 Второ предложение за брак на големия финал на "Като две капки вода" ВИДЕО
- 19:00 Място за игра или сметище? Пловдивчани се възмутиха от детска площадка
- 17:00 Изминаха 50 дни от загубата на Сияна, за 50 дни не се случи нищо!