Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу квалификанта Тейлър Фриц (САЩ) в първия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,5 милиона евро.

27-годишният Димитров е 46-и в световната ранглиста в момента, с 11 места по-напред от 21-годишния си американски съперник. Двамата не са се срещали досега.

Миналата година Григор започна от втория кръг, но имаше тежък жребий и се изправи срещу Милош Раонич, като загуби в три сета. За българина това е седмо участие на турнира в Мадрид. Най-доброто му постижение в столицата на Испания е четвъртфинал, до където достига през 2015 г. Тогава той отстъпи на Краля на клея Рафаел Надал.

How about THAT?!@GrigorDimitrov letting rip #bcnopenbs pic.twitter.com/ckUs6P6SXx

— Tennis TV (@TennisTV) April 24, 2019

Победителят от двубоя между Димитров и Фриц ще играе във втория кръг срещу водача в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия).

Срещата се предава пряко по MAX Sport 1.