Григор Димитров загуби финала на турнира от сериите ATP 250 в Стокхолм с резултат 4:6, 3:6 срещу Томи Пол.

Българинът започна лошо срещата и загуби първите три гейма, а при 1:4 успя да отрази две точки за нов пробив. И двамата тенисисти не успяха да вземат нито веднъж сервис подаванията си до края на сета и в крайна сметка Томи Пол спечели първата част с 6:4.

Димитров спаси две точки за пробив при 1:2 гейма във втория сет, но допусна такъв за 3:5. След това Томи Пол затвори мача на собствен сервис, пише TrafficNews.

След като най-добрият ни тенесист победи нидерландеца Талон Грийкспор и след 2:6, 7:5, 6:4 за 2 часа и 25 минути игра и продължи напред към битката за титлата, Григор се изправи срещу американецът Томи Пол, който на полуфиналите преодоля ветерана Стан Вавринка. Пол вдигна титлата в Стокхолм през 2021-ва след победа на Денис Шаповалов.

Така Гришо за четвърти път достигна до финала в шведската столица, където през 2013-та спечели първата титла в кариерата си, а след това загуби битките за трофея през 2014-а и 2017-а, пише Sportal.bg

Снимка: БГНЕС