Нападателят на Зенит (Санкт Петербург) Артьом Дзюба е бил изнудван за 5 млн. долара, за да не бъде пунликувано в социалните мрежи негово интимно видео. Голмайсторът е жертва на жена е позната на полицията.
Видеото показва как Дзюба се самозадоволява. Играчът е отказал да плати не само заради високата сума, но и защото не вярвал, че ще пуснат клипа в мрежата.
Това обаче се случва и видеото предизвика голям скандал в Русия, а нападателят не е повикан в националния тим.
Видеото, което скандализира Русия, играчът държал в своя мобилен телефон. Дзюба обаче записал разговора с рекетьора, след което неофициално чрез губернатора на Тулска област Алексей Дюмин, записът бил предаден на Федералната служба за безопасност (ФСБ). Дюмин е доверен човек на президента Путин, тъй като е бил част от охраната му.

Прочетете още
- 20:11 Метрото преля: Хиляди се втурнаха към протеста, София е блокирана под земята ВИДЕО
- 15:00 Майка: Щеше да се случи най-лошото, някой пазеше детето ми!
- 14:00 Инфлуенсърка и семейството ѝ на косъм от пътен инцидент на магистрала ВИДЕО
- 18:00 Коне в парк "Туристическата градина" в Самоков - чакат да стане готова ледената пързалка?