18-годишната Бианка Андрееску постигна исторически успех, след като спечели титлата на силния турнир в Индиън Уелс. На финала тя се справи с бившата номер 1 в света Анжелик Кербер, побеждавайки я с 6:4, 3:6, 6:4. Двубоят се превърна в страхотна битка, която след 2 часа и 18 минути младата канадка успя да спечели.
Тя стана най-младата шампионка на турнира от Серина Уилямс насам (1999) и четвъртата най-млада в историята на надпреварата след Уилямс, Мартина Хингис и Моника Селеш.
Тя стана най-младата шампионка на турнира от Серина Уилямс насам (1999) и четвъртата най-млада в историята на надпреварата след Уилямс, Мартина Хингис и Моника Селеш.
CHAMPION!
Bianca Andreescu wins the #BNPParibasOpen, 6-4, 3-6, 6-4 over Angelique Kerber. Unbelievable.#BiancaRising? #BiancaRisen. pic.twitter.com/YS9kIGFY0o
Прочетете още
- 18:00 Митове и джапанки: Гръцката полиция срещу българския турист (или обратното)
- 13:00 Мъж отмъкна колело и го скри… за да не му го откраднат, докато търси плячка СНИМКИ
- 11:00 Дете на 1 годинка хвана лопата и метла - засрами кмета на Сопот СНИМКИ
- 15:00 Когато единствената ти мечта е да се бориш. Думите на малкия Митко учат на уроци