Полският национал и MVP на Световното първенство Бартош Курек стана съотборник на капитана на България Виктор Йосифов. Диагоналът ще носи фланелката на Веро Волей (Монца) през сезон 2019/2020.

Трансферът бе обявен на клубния сайт и в социалните мрежи, като от ръководството подчертават, че Курек ще обогати качеството на състава и е готов да даде всичко от себе си. Преговорите са продължили доста време, но в крайна сметка за приключили положително и за двете страни.  

Миналия сезон Курек стартира в Сточня (Шчечин), който фалира през зимата, а после водеше атаката в Онико (Варшава). В тима от столицата се изявяваше и българският национал Николай Пенчев.

 

Монца не е първият италиански клуб в кариерата на 30-годишния волейболист - през 2013-2015 е играл в Кучине Лубе (Чивитанова). Зад гърба си има няколко отбора от родината си, както и руския Динамо (Москва), и турския Зираатбанк (Турция).

Monza: Kurek ha trovato squadra. Schiaccerà al Vero Volley https://t.co/I3Q34WAkKt leggilo su https://t.co/VcBPGLNNCB pic.twitter.com/0t77kJ6ZnC

— Volleyball.it (@Volleyball_it) June 13, 2019