Той играе футбол за удоволствие, образован е, говори свободно няколко езика и няма нужда да се притеснява за кариерата си след тази на терена.

Ще кажете - лесно е да повтаряш как парите нямат значение, когато си в това положение, но... Да, казва го.

Парите наистина нямат значение за Фаик Болкиа, както е картотекиран в португалския елитен клуб Маритимо.

Всъщност пълното му име, както биха искали да го произнасят роднините му, е Фаик ибн Принц Джефри Болкиа.

На 22 години търси пробив във футбола в Европа, въпреки че е роден в Лос Анджелис, гражданин на САЩ и света е, а всъщност е част от кралското семейство на Бруней.

Това е най-богатият футболист на планетата или поне - може да бъде такъв, ако пожелае.

Той е едно от 18-те деца на Джефри Болкиа, брат на султана на Бруней Хасанал Болкиа, който пък е един от най-богатите хора на планетата.

Неговата фамилия управлява азиатската дължава от над половин век, като състоянието на Болкиа се оценява на над 20 милиарда долара.

Един от хората в това семейство обаче не се вози на някоя от позлатените лимузини "Ролс-Ройс", типични за фамилията, не се къпе в охолния живот в двореца и не прекарва дните си в правене на нищо.

Фаик тренира по два пъти на ден, работи здраво във футбола, за да пробие.

"Братята ми просто си седят и не правят нищо по цял ден. Не искам да съм като тях. Кипя от енергия, искам да бъда добър в нещо и да успея сам в кариера. Играя футбол със страст, с любов. Не ми пука какви договори ще подписвам и колко пари ще изкарва", настоява той.

Таткото - принца Джефри, има една голяма страст. Колекционира автомобили. По последна информация от 2018-а има над 200, като цената им е няколко милиона, пише Дир.бг.

На партито за един от рождените си дни навремето, бащата бе поканил за участие… Майкъл Джексън, хонорарът - от порядъка на 5 млн. долара.

Фаик обаче е роден в Калифорния, израства в Англия и е възпитаник на колежа "Брадфийлд". Учил е езици, а в момента е на път да се дипломира в специалност Бизнес и маркетинг. Владее перфектно английски и испански език, учи италиански, а в момента - в новия си отбор, и португалски.

Изобщо - един образован младеж, който иска да е Меси или Роналдо. И да не стане, няма нужда да се притеснява за живота след футболната кариера.

Рано е харесан от академията на Саутхемптън, където отива на 11 години. След това изкарва няколко месеца в Арсенал, после подписва договор с Челси, но като играч за академията, не за мъжкия тим.

На 18 е освободен и избира Лестър, където има изгледи да опита да пробие в първия тим. По това време там вече върви революцията на тайландския собственик Вишай Шриваданапраба, а отборът става шампион през същата 2016-а. Босът, няма съмнение, знае кого е взел клубът му и причините едва ли са само футболни.

Контактите му с кралската фамилия на Бруней са много близки и ходът никак не е изненадващ. Фаик има мачове за отборите до 17 години на Челси, до 19 и 21 на Лестър, но не и в първите тимове.

През януари 2020-а отиде в Маритимо, без да е записал двубой в мъжкия футбол в Англия. Навсякъде избира номер 14, защото любимият му футболист е Йохан Кройф, когото никога не е гледал на живо.

И сега е картотекиран с него в португалския му отбор, в който има играчи от 12 националности. Иранецът Али Алипур му е най-близък, като разликата е, че той играе, докато Фаик само тренира с отбора.