Шумахер ще бъде подложен на лечение със стволови клетки. Легендата на Формула 1 беше приета в парижката болница "Жорж Помпиду" по спешност, но семейството му отказваше да даде информация за състоянието му.
От френското издание "Паризиен" съобщават, че става въпрос за лечение със стволови клетки. Филип Менаж е хирургът, който ще извърши операцията. Той бил пионер в този тип хирургични интервенции и бил изтънчен невролог.
69-годишният лекар, който се счита за светило в медицината, е един от най-изявените кардиохирурзи. Той е специалист по лечение на сърдечна недостатъчност, използвайки чужди стволови клетки.
Терапията би трябвало да засили имунитета му. Преди половин година шампионът е бил 2 пъти в същата болница.
Германецът, който на 3 януари навърши 50, е в будна кома след падане на ски в Мерибел през декември 2013 г. Тогава той удари главата си в камък на пистата във френския курорт.
След престой по болници Михаел бе преместен в имението си в Швейцария.
Прочетете още
- 13:00 Пантерата от Шумен – черната ирония на един народ в нервен срив
- 17:26 Изчезна 22-годишният Йоан, възможно е да се крие отдалечено място СНИМКА
- 16:00 "Браво, тарикати!" – възмутен шофьор засне нарушители на АМ "Тракия"
- 21:07 Дрифт? БМВ се вряза в стълб на булевард в София, щетите са сериозни СНИМИК
Стефан 16:30, 11.09.2019
Поправете заглавието: шампион, а не Щампион