България завоюва България пет медала на световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро.
Овациите безспорно обра Стилияна Николова, която спечели три сребърни отличия и бронз, а страната ни се пребори за сребро и в отборната надпревара, пише БНТ.
Николова започна с отличията в първия ден, след като финишира втора в многобоя, докато Ева Брезалиева завърши на осмото място.
Сребърен медал за Стилияна Николова във финала на обръч
Стилияна Николова е световна вицешампионка в многобоя в Рио
Възпитаничката на Валентина Иванова продължи със силното си представяне и в последния ден на шампионата на бразилска земя, като се поздрави с още два сребърни медала и един бронз, като единствено само на топка не успя да заслужи отличие, където остана пета.
От своя страна Брезалиев завърши на седмата позиция на лента, а ансамбълът стана пети на финала на ленти.
Прочетете още
- 16:07 Обявиха „мишена номер едно" на Киев, ако получи Tomahawk
- 13:00 Затвор и над 400 хил. евро глоба: Измамници с нова схема, МВР предупреди СНИМКА
- 17:15 Пожар изпепели дома на семейство, ще намерят ли подкрепа ВИДЕО
- 18:15 "Защо трябва да носим греха на друг": Простреляха фатално домашната котка на асеновградчанин