Рони О'Съливан победи Джон Хигинс с 5:3 фрейма в демонстративен мач, който се игра в зала "Колодрума" в Пловдив.

Ракетата получи специална купа като победител в Пловдив от кмета Костадин Димитров. На събитието присъстваха кмета на Пловдив Костадин Димитров, зам.-кмета по спорта Николай Бухалов и председателят на БФ по снукър Олег Велинов.

Пловдивската публика видя две от най-големите легенди на снукъра, които общо имат 11 световни титли - 7 за Ракетата и 4 за Хигинс.

Рони О'Съливан дойде в Пловдив за четвърти път, а Хигинс за втори път, пише TrafficNews.bg.

Преди началото на същинския мач двамата играха с млади български таланти в двубой на двойки. Рони О'Съливан игра заедно с пловдивчанина и републикански шампион на България за тази година - Велиан Димитров. Хигинс игра с младия талант Максим Костов.

В първия фрейм Хигинс направи сериозен брейк, а след това двете легенди дадоха възможност за игра на младите ни снкър таланти, които разчитиха масата. С 93 точки тандемът Хигинс - Костов спечелиха мача на  двойки.

Форматът на мача беше до 5 фрейма от 9 възможни.

В първия фрейм в мача между двамата беше доста оспорван, но Ракетата успя да го спечели с фрейм от 93 точки.

Рони беше много бърз във втория фрейм и постигна сенчъри брейк от 103 точки, повеждайки с 2:0 фрейма.

Хигинс направи брейк от 87 и спечели третия фрейм - 2:1.

Ракетата направи брейк от 75 и поведе с 3:1 фрейма.

След 15-минутна почивка Хигинс направи брейк от 85 точки и намали изоставането си на само фрейм -3:2.

Хигинс изравни фреймовете след брейк от 90 точки -3:3.

Рони О'Съливан направи втория си сенчъри брейк в мача и след брейк от 127 точки поведе с 4:3.

С брейк от 79 Ракетата спечели с 5:3 фрейма.

Двете големи легенди на снукъра ще играят и утре в зала "Левски" в София.