Международният олимпийски комитет създава консултативен комитет по правата на човека. Това заяви президентът на МОК Томас Бах на пресконференция в Токио след заседанието на Изпълкома на олимпийската централа. Начело на комитета ще бъде принц Зейд Раад Ал Хюсейн, който в бивш върховен комисар на ООН за човешките права. "Днес ние взехме много важно решение да създадем консултативен комитет по правата на човека", каза Бах.
Комитетът ще включва от шест до девет членове - експерти в областта на спорта и по правата на човека. В същото време Томас Бах каза, че МОК има интерес от турнир по бокс на летните олимпийски игри в Токио 2020. "Ние искаме боксов турнир на Игрите в Токио и ще положим всички усилия той да се състои", отговори Бах на въпрос възможно ли е в Токио да няма състезания по бокс.
Вчера МОК временно замрази плановете си относно това дали ще се провежда или не турнир по бокс на Олимпийските игри в Токио. Решението е вследствие на началото на разследване относно Международната асоциация по бокс за аматьори (АИБА), което може да доведе дори до прекратяване на дейността й. МОК не е доволен от получения доклад от АИБА, в който се анализира дейността й по отношение на финансирането, прозрачността на управлението и борбата с допинга.
Прочетете още
- 21:00 29-годишна жена оглави класацията на най-младите милиардерки. Как го постигна?
- 21:32 Мъж е прострелян в центъра на София след скандал за предимство ВИДЕО+СНИМКИ
- 20:00 Празничен дух на колела: Шофьор зарадва малки и големи с украсената си кола СНИМКА
- 07:30 Свлачище блокира движението през прохода Троян - Кърнаре СНИМКИ+ВИДЕО