27-годишният турски национал Ахмет Йълмъз Чалик загина в тежка автомобилна катастрофа. Трагичният инцидент се случил тази сутрин на магистрала в южната ни съседка.
Според първоначалните информации, колата на Чалик е излетяла от пътя и се е преобърнала няколко пъти.
Футболистът е бил сам в автомобила.
Konyaspor'umuza geldiği ilk günden bu yana taraftarımızın ve şehrimizin sevgisini kazanan futbolcumuz Ahmet Çalık'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başta futbolcumuz Ahmet Çalık'ın ailesi olmak üzere hepimizin başı sağ olsun. pic.twitter.com/pmzD3SZhV6
— İttifak Holding Konyaspor (@konyaspor) January 11, 2022
„Всички сме покрусени от загубата на нашия играч Ахмет Чалик, който спечели любовта на нашите фенове и нашия град още от първия ден, в който той дойде в Коняспор”, написаха от клуба.
Преди да премине в Коняспор, Чалик е играл още за тимовете на Генчлербирлиги и Галатасарай, съобщи fakti. bg. Преминал е през всички национални формации на Турция, като за мъжкия тим на своята страна има записани осем мача и един гол.
От бившите му клубове, както и от футболната федерация на страната, също почетоха Ахмет Чалик.
Прочетете още
- 12:58 Без сигнализация: Опасен участък "дебне" шофьори в Пловдивско СНИМКИ
- 10:00 Бездомни кучета нападат студенти край общежитията на ПУ "Паисий Хилендарски"
- 11:00 Пловдивско село втори ден е без лекар, здравната служба заключена
- 14:00 Котка изчезна от автобус по линията Пловдив – Благоевград: "Шофьорът ми каза – ще ти мине"