ЦСКА-София надигра Ботев (Пловдив) с минималното 1:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Стефано Белтраме в 34-ата минута. Така серията на "канарчетата" от 9 мача без загуба приключи.
За нещастие на пловдивчани на загрявката Антонио Вутов получи контузия и на негово място стартира Джонатан Перейра.
Гостите можеха да открият резултата след 63 секунди игра. Тогава Тонев овладя лошо върната топка от Гълъбов, напредна сам срещу вратаря и шутира от границата на наказателното поле, но не намери очертанията.
В 27-ата минута Валентин Антов изведе чудесно Али Соу зад отбраната на Ботев Пловдив, овладя коженото кълбо, но в този момент страничният рефер Петър Джугански вдигна флаг за засада.
Резултатът все пак бе открит в 34-ата минута след първата качествена атака от страна на футболистите на ЦСКА. Топката бе пратена в наказателното поле към Али Соу, който отигра с пета към Стефано Белтраме. Италианецът овладя и с едно докосване преодоля защитник на Ботев, след което успя да насочи топката покрай вратаря Янко Георгиев. При поемането на коженото кълбо от страна на италианеца останаха съмнения за игра с ръка.
На почивката гостите извършиха нова принудителна смяна. На мястото на централния бранител Радослав Терзиев влезе Димитър Тонев.
Четири минути след началото на втората част пред Евандро се откри добра възможност пред вратата на гостите, но ударът му с глава след центриране от фаул на Белтраме излезе високо над напречната греда.
В 54-ата минута Неделев стреля от фаул, а Бусато боксира в корнер.
Осем минути по-късно Пиргов изпусна Джеси по дясното крило, фланговият футболист намери Соу, който стреля с пета, но в аут.
В 70-ата минута ЦСКА-София можеше да удвои, но Белтраме направи по-трудното и не уцели вратата от два метра след пас на Енрике.
Ботев опита да стигне до изравняване в заклюителните минути, но така и не организираха опасна атака. В продължението Балтанов опита изстрел от пряк свободен, топката обаче мина над напречната греда.
В последната минута ЦСКА-София отново пропусна отличен шанс, след като Енрике се озова сам срещу стража на пловдивчани,но стреля силно и неточно.