Пътната полиция в Гърция затяга контрола по пътищата. Шофьорите ще бъдат проверявани масово за алкохол и наркотици. Премиерът Кириакос Мицотакис призова за стриктно спазване на правилата и безкомпромисност към нарушителите. Властите обмислят увеличаване на глобите за нарушения на пътя.
Санкциите в южната ни съседка са изключително високи и ако се налага ще се повишат още, заяви премиерът. Освен това в учебната програма ще влезе като задължителен предмет "пътна безопасност".
12-годишно момче подкара товарен автомобил
Освен това правителството финансира реконструкция на пътни участъци, където са регистрирани повече произшествия. Полицаите докладваха, че в последните месеци, въпреки високите глоби, се забелязва безотговорно шофиране на мотоциклетисти без каски, предаде БНР. Премиерът посочи като негативен пример родното си място - остров Крит, където масово шофират след употреба на алкохол.
Прочетете още
- 19:00 Не пипайте майките и бащите ни с мръсните си ръце
- 17:45 Челен сблъсък с патрулка в София, пострадаха двама униформени* СНИМКИ
- 16:03 Роднини сигнализираха за смъртта на семейство, обитавало "Къщата на ужасите" в Ягода
- 11:15 Издъхна стопанинът на обесеното куче Костадин, друго куче лежи до него СНИМКИ