Има радостна информация, че двама от издирваните българи след пожара на ферибота са се качили на хеликоптер, обяви пред bTV Димитър Димитров, председател на Съюза на превозвачите.
Информацията е от шофьори, които са били на място, и е неофициална, уточни обаче той.
Издирват пловдивски шофьори от избухналия в пламъци ферибот ВИДЕО
Според него е възможно хеликоптерът да е италиански. Все още не се знае къде точно се намират тези българи, защото не са се обадили на близките си или работодателя си.
"Трагедията е много голяма. Радвам се, че все пак власти са реагирали адекватно, можеше да има много повече жертви. Щетите ще бъдат за много милиони, но важно е да уточним, че все още има хора в неизвестност и искрено се надявам, че поне част от тях ще бъдат намерени живи и здрави ще могат да се върнат при семействата си", коментира още председателят на Съюза на превозвачите.
Спасените международни шофьори се върнаха у дома СНИМКИ+ВИДЕО
В същото време има сигнал от оцелял на фериботa "Олимпия" край гръцкия остров Корфу. Това са съобщили гръцките власти. В момента се преценява как той да бъде изваден. Той се намира в задната част на ферибота, от която все още излиза дим, а гасенето на пожара продължава.
Прочетете още
- 19:02 Радостна вест за ученика Николай, изчезнал в София СНИМКА
- 23:10 10-минутно закъснение спаси жена от смърт при самолетната катастрофа в Индия ВИДЕО
- 21:00 Опасна зараза в луксозен хотел в Турция - поставиха мъж в изкуствена кома СНИМКИ
- 14:00 Да си на 15 и да искаш да вдъхновяваш останалите: Цвети срещу рака и усмивката, която не угасва