Румънските власти обявиха евакуация на населението на две крайдунавски села в окръг Тулча заради пожар на борда на акостирал в украинското пристанище Измаил танкер за втечнен природен газ. 

Огънят на плавателния съд е предизвикан от масирана руска дронова атака срещу град Измаил в Украйна.

Корабът "ORINDA" е турски и е натоварен с близо 4000 тона втечнен газ. 16-членният екипаж е в безопасност. Заради риска от голяма експлозия бяха евакуирани над 200 души от румънските села Плауру и Чаталкьой, които се намират на отсрещния бряг, на около 500 метра от танкера. При тази атака срещу Украйна Русия е използвала 20 дрона. Мишени са били и други украински населени места, пише БНР.

Във вторник сутрин властите в Харковска област в Източна Украйна съобщиха, че е било убито младо момиче, а най-малко девет души са били ранени при руска ракетна атака. В понеделник беше съобщено за трима загинали и 13 ранени в жилищен квартал на град Балаклия в Харковска област. За още две цивилни жертви се съобщава в Днепропетровска област.

Тийнейджърка загина при ракетен удар, има поне 9 ранени ВИДЕО