В последното си обръщение към нацията президентът Зеленски отбелязва 50-ия ден от войната и отдаде почит на защитниците на Украйна.
"Ние издържахме вече 50 дни. Петдесет дни руско нахлуване, въпреки че окупаторите ни даваха максимум пет. Този период, тези 50 дни ми показаха много световни лидери в различна светлина", заяви Зеленски, припомняйки разговорите и срещите си с много западни лидери.
"Видях политици, които се държат така, сякаш нямат власт. И видях не-политици, които за тези 50 дни направиха повече от някои държавници, които претендираха за лидерство", допълни той.
Украйна твърди, че е ударила с ракети кораба "Москва", Русия не потвърждава
Той не спомена открито потъването на руския флагмански кораб "Москва", но похвали украинските войски, "които показаха, че руските кораби могат да стигнат... само до дъното".
"Петдесетте дни на нашата отбрана са постижение. Постижение на милиони украинци. На всички, които на 24 февруари взеха най-главното решение в живота си - да се бият. Да бъдат човеци. Да не се предадат. А и да не бъдат предатели", каза още украинският президент.
Прочетете още
- 17:00 „След дъжд – гьолове: Тренировките на лостове във Видин се превръщат в изпитание"
- 14:59 Иран публикува СНИМКИ и ВИДЕО на отломките от свалените американски хеликоптери и самолет
- 18:00 Стотици газят кал и вода, за да стигнат до целта си СНИМКА
- 16:00 Паркинг има, акъл няма: Благоевград кипна заради поредния „цар на тротоара"