Роман Абрамович е получил личното одобрение на руския президент Владимир Путин да води преговори с Киев за постигане на мирно споразумение, съобщава Financial Times.
Информацията е потвърдена от двама души, запознати със ставащото.
Посочва се, че Абрамович се е срещнал с високопоставен служител от офиса на украинския президент Володимир Зеленски, за да съдейства за организирането на преговори.
Западни източници обаче изказват съмнения, че Абрамович наистина е изиграл някаква роля при преговорите.
Wall Street Journal писа, че президентът на Украйна Володимир Зеленски е отправил молба към САЩ да не включват милиардера в санкционния се списък заради евентуалното му посредничество при преговорите.
Прочетете още
- 20:35 Въоръжен грабеж в София: Маскирани с пистолет нахлуха в магазин, полиция отцепи цял квартал
- 09:00 „Обичам хората, които мразят да губят"
- 14:00 Леден капан във Враца: Коледа под знака на гнева, кръвта по тротоарите и "празничния" кючек на БКС СНИМКИ+ВИДЕО
- 21:00 Известните българи, които станаха родители през 2025 г.
