Българският министър-председател потвърди подкрепата на страната ни за готовността на Албания да започне преговори за членство в ЕС. Това стана ясно след срещата на Кирил Петков с президента на Албания Илир Мета, който е на официално посещение у нас по покана на българския си колега.
България е последователна в позицията си, че мястото на страните от Западните Балкани е в Европейския съюз. В тази връзка Петков подчерта усилията на българското правителство за активизиране на диалога със Северна Македония и преодоляване на противоречията.
Петков и Мета обсъдиха приоритетни за свързаността на региона инфраструктурни проекти. Двамата лидери подчертаха стратегическото значение на Европейския транспортен коридор № 8, осъществяващ връзка между Адриатическо море и Черно море.
Прочетете още
- 08:01 Най-големият ритейл парк в Пловдив привлече водещи брандове и продължава да се разширява СНИМКИ
- 10:27 В Добрич: Изчезналата майка на три деца е намерена
- 22:00 "Изчезнала" тийнейджърка се оказа в страшен затвор, бременна е ВИДЕО+СНИМКИ
- 07:15 Мария Шамбурова е новата Царица роза на Казанлък СНИМКИ