Беларус е изтеглила дипломатите си от Украйна, обяви беларуският посланик Игор Сокол, цитиран от руската агенция Интерфакс.
Сокол обясни, че посолството се е намирало "фактически в обсадно положение", с блокирани банкови сметки и заплахи за физическа саморазправа.
Последната група от 11 сътрудници е напуснала Украйна днес през границата с Молдова, информира БНР. В тази връзка посланикът обвини украинските власти, че не са осигурили безопасно придвижване директно към Беларус.
Териториите на север от Киев бяха окупирани в края на февруари от руски войски, които навлязоха в Украйна от беларуска територия. Боевете в северозападните покрайнини на украинската столица продължават от тогава.
Броят на украинците, прогонени от родината си заради войната, надхвърли 3 300 000
Прочетете още
- 12:30 Автомобилите по АМ "Тракия" спряха заради катастрофа - опашката е километрична ВИДЕО и СНИМКИ
- 15:25 Дърво се стовари върху няколко коли в Пловдив СНИМКИ
- 10:00 С бира в ръка: Мъж отмъкна дърворезачка от двор в бургаско село
- 08:00 Безнаказана арогантност в София - скъпи автомобили редовно блокират кръстовище
абв 08:14, 20.03.2022
Лукашенката нарочно ли ги държа досега ?