Сред евакуираните, изведени от Афганистан от Бундесвера, полицията откри афганистанци, които преди това бяха депортирани от Германия за престъпления. Как тези хора могат да променят ситуацията със сигурността в страната?
Сред повече от 2000 афганистански бежанци, които бяха прехвърлени в Германия от Бундесвера през последните няколко дни, има и няколко, депортирани поради тежки престъпления. Известно е, че говорим за такива престъпления като изнасилване и трафик на наркотици. Тези хора вече са подали нова молба за убежище, която се разглежда на фона на събитията в Афганистан.
„Това не е съвсем нов сценарий, когато депортирани преди това хора идват в Германия“, казва говорител на вътрешното министерство, цитиран от focus.de. "По принцип те могат да подадат нова молба за убежище. В крайна сметка федералният министър на вътрешните работи Хорст Зеехофер спря депортирането в Афганистан. Това означава, че те ще останат."
Канцлерът Курц предупреждава за заплаха за сигурността
Случаят с връщане на престъпници предизвика дебат дали ситуацията със сигурността в Германия и Европа ще се промени. Австрийският канцлер Себастиан Курц застъпва тази гледна точка, когато заявява, че афганистанските бежанци са по-склонни да извършат тежки престъпления, отколкото другите, търсещи убежище.
Германия е дом на 181 000 афганистанци, според Агенцията на ООН за бежанците, което я прави третата по големина афганистанска общност извън страната. Сега афганистанците съставляват втората по големина група, търсещи убежище, след сирийците.
Прочетете още
- 12:58 Без сигнализация: Опасен участък "дебне" шофьори в Пловдивско СНИМКИ
- 10:00 Бездомни кучета нападат студенти край общежитията на ПУ "Паисий Хилендарски"
- 11:00 Пловдивско село втори ден е без лекар, здравната служба заключена
- 14:00 Котка изчезна от автобус по линията Пловдив – Благоевград: "Шофьорът ми каза – ще ти мине"
GAZ 02:06, 28.08.2021
Газовите камери!! Много полезно изобретение!