Германия ще се нуждае от около 400 000 квалифицирани имигранти на година, за да компенсира недостига на работна ръка на трудовия си пазар. Това прогнозира ръководителят на Федералната агенция по заетостта Детлеф Шиле пред "Зюддойче цайтунг".
Според него на страната ще са нужди разнородни специалисти – от здравни работници до експерти по климатичната техника, от логистици – до учени.
Германия ще страда от недостиг на квалифицирани работници във всички сфери. За да разреши този проблем, страната може да квалифицира неквалифицираните си работници и хората, чиито работни места ще бъдат изгубени заради технически промени.
ФРГ може да остави жените, които сега не по свое желание работят на половин ден, да работят по-дълго, и преди всичко да доведе имигранти в страната.
Шиле смята, че недостигът на работна ръка е ключов въпрос, с който трябва да се заеме следващото правителство след федералните избори в Германия идния месец.
Прочетете още
- 18:37 Опасност от нови пламъци в Пазарджик! Пожарникари и полиция пазят хората ВИДЕО
- 16:00 От зори: Младежи вандалстват в София, повредиха спирка на градския транспорт СНИМКИ
- 20:09 Пожар гори край пътя между Карлово и село Васил Левски
- 18:00 Асеновградчанка: Дете с тротинетка щеше да стане на кайма на ул. "Съединение"