Германското федерално правителство и правителствата на провинциите са се договорили да въведат от 2 ноември до края на месеца сериозно ограничаване на контактите, за да се забави разпространението на коронавирусната инфекция, съобщи ДПА.
Според вестник bild.de става дума за цялостно затваряне, което се е очаквало да започне от 4 ноември, но реално ще започне два дни по-рано.
Припомняме, че днес бе проведена среща между германския канцлер Ангела Меркел с премиерите на 16-те германски провинции, на която бе обсъдена възможността цялостно затваряне от 4-ти ноември на всички барове и ресторанти, фитнес-центрове, казина, кина, театри и оперни зали на територията на федералната република.
Магазините ще могат да работят при санитарни мерки и намален брой клиенти. Предвижда се и финансова помощ за засегнатите фирми. Освен това правителството иска значително да ограничи вътрешния туризъм и да позволи само на членове на едно семейство да се срещат публично и най-много с хора от друго домакинство.
Общият брой на инфекциите в Германия от началото на пандемията се е увеличил до над 464 хиляди, а броят на смъртните случаи до 10 183.
Готвят строги мерки и в Германия! Какви ще са забраните?
Прочетете още
- 18:00 Призив за поддръжка: "Аз съм българче" и "Под игото" тънат в бурени СНИМКИ
- 22:07 Второ предложение за брак на големия финал на "Като две капки вода" ВИДЕО
- 19:00 Място за игра или сметище? Пловдивчани се възмутиха от детска площадка
- 17:00 Изминаха 50 дни от загубата на Сияна, за 50 дни не се случи нищо!