Норвежкият Нобелов комитет не изключва възможността информация за лауреата на наградата за мир да е била получена чрез шпионаж преди официалното обявяване, каза секретарят на комитета и директор на Норвежкия Нобелов институт Кристиан Берг Харпвикен.
Разследването е провокирано от рязко увеличение на залозите на американската платформа Polymarket в полза на лидера на венецуелската опозиция Мария Корина Мачадо.
„Все още не сме установили точно какво се е случило, но най-вероятно сме били шпионирани... Може би в този случай някой е успял да открадне информация“, каза Харпвикен, цитиран от VG.
Харпвикен подчерта, че Нобеловият комитет постоянно се сблъсква с опити за шпионаж и приема сериозно въпросите за сигурността. Разследването на изтичането на информация продължава.
Прочетете още
- 12:47 Катастрофа блокира движението на АМ "Тракия" край Белозем ВИДЕО
- 13:14 Изборният ден в Пазарджик: Жена гласува и пита "Кой ще ми даде 50-те лева?"
- 14:00 Трупове на животни се появиха на оживен път за София, коли аварираха ВИДЕА
- 12:00 Метален капан под гумата: Жена сигнализира за злобен акт във варненски квартал