Орел нападна малко дете в Норвегия в неделния ден. Майката на детето и техен съсед многократно се борили с птицата, докато надзирател не убива орела.
20-месечното момиченце си играело във фермата на семейството си в Тронделаг в Централна Норвегия, когато орелът се спуснал към нея. След това момичето се нуждаело от шевове на тила, имала драскотини от ноктите на орела по лицето, каза баща й пред обществената телевизия NRK.
„Орелът се появи от нищото и грабна най-малката ни дъщеря“, каза бащата, чието име не се разкрива. „Майка й скочи и хвана орела, но трябваше да се бори, за да го пусне. Един съсед също трябваше да помогне на нея и нашето малко момиченце“, заяви той.
Дивечовъдът Пер Винтердал, който убива орела, казва, че птицата е видяла малкото момиченце като "плячка".
Той сподели, че майката и съседът са успели да свалят орела от момичето, „но той продължавал да се връща“, въпреки че „съседът го гонил с пръчка“.
Прочетете още
- 09:00 Шокиращ случай в Пловдив: 3-годишно дете тежи 40 килограма
- 10:00 Има ли спекула след еврото? Цената на паркирането в Карлово скочи от 1 лев на 1 евро
- 11:00 Студент създаде платформа за картографиране на проблемите по тротоарите в София
- 12:00 197 см мъж изчезна в снега: Швейцария под 1,5 м бяла стихия, докато България брои сантиметри