Френските синдикати използват 1 май, Международния ден на труда, за да провокират максимално много хора да излязат на улицата и да се обявят срещу вече гласуваната и подписана от президента Еманюел Макрон пенсионна реформа.
Властите очакват в планираните за днес демонстрации в цялата страна да се включат между 500 000 и 600 000 души, предава БТА. Само в Париж по улиците вероятно ще излязат над 100 000 души. За пръв път протестите ще бъдат следени с дронове, а полицията се подготвя да възпре евентуални изблици на насилие.
Правителството на Макрон гледа на реформата като на вече осъществена, но синдикатите и опозицията не искат да се предадат и опитват да предотвратят влизането ѝ в сила от 1 септември.
Последните масови демонстрации срещу пенсионната реформа се проведоха преди две седмици.
Прочетете още
- 18:02 PIGEON express - куриерска услуга на световно ниво: локъри 24/7, модерни обекти и доставка 7 дни в седмицата
- 15:00 Непълнолетни вандалстват в Самоков, повредено е имущество на хотел
- 18:00 Бездомен мъж и кучето му трогнаха пловдивчани. Ще му помогнем ли?
- 16:00 Миризливо наказание застигна шофьорка, паркирала в нарушение СНИМКИ
