От 1 март Полша въвежда такса за бежанци от Украйна за места в центровете за пребиваване. Това съобщава изданието Interia с позоваване на заместник-министъра на вътрешните работи, упълномощен представител на правителството за бежанците от Украйна Павел Шефернакер.
Новите правила важат за около 80 хил. души, в които не влизат нуждаещите се от чужда помощ - деца, инвалиди, пенсионери, бременни жени, както и лицата, които отглеждат деца до една година или се грижат за три и повече непълнолетни.
Съобщава се, че правителството е обявило въвеждането на такси за настаняване на бежанци още през септември, но украинците не го приели насериозно. Сега, когато законът вече влезе в сила, много бежанци ще бъдат принудени да се върнат в родината си, тъй като не са си намерили работа и няма да могат да си плащат местата. Наблюдатели на изданието отбелязват, че жилищата може да не са по силите на някои вече работещи мигранти.
Превод: GlasNews
Прочетете още
- 18:03 Неизвестен подпали паркирана кола, едва не се превърна във факла СНИМКИ
- 15:28 Шофьор подкара по Главната в Пловдив СНИМКИ
- 11:00 Фрапиращ сигнал: Твърдят, че майка и малкото ѝ дете живеят под терасата на блок СНИМКИ
- 19:12 Стадо крави изскочи на наша магистрала, поеха към София в насрещното СНИМКИ
Ми 22:48, 01.03.2023
Иначе им дават танкове,но май ще си платят за тях.