Рожден ден завърши трагично в Баутцен, Саксония, когато дървен балкон се срути под тежестта на девет души.
38-годишният Робърт е бил един от гостите на партито. В деня след инцидента, облегнат на патерица поради контузия на крака, той дойде да разгледа къщата на брат си и това, което е останало от балкона.
В четвъртък вечерта семейството и други гости отпразнуваха 17-ия рожден ден на племенницата на Робърт в апартамента на неговия 51-годишен брат Андреас. Робърт си спомня пред bild.de: „Седях на балкона с трима мъже, пиехме бира и пушихме“. Тогава още пет гости излязоха на балкона да се сбогуват. В този момент дървеният под не издържа и се срути под нас."
Всички заедно паднали на балкона на долния, 2-ри етаж. За щастие той издържал.
Робърт: „Лежахме в развалините, децата крещяха. Притече ни се на помощ съседката от апартамента долу. За щастие, тя не беше на балкона по време на падането“.
Братът на Робърт Андреас е в болницата с няколко фрактури и се нуждае от операция. Останалите жертви се отървали с леки синини и лек страх."
Дървените балкони в къщата, където се е случил инцидентът, са построени преди повече от дванадесет години. Те стоят върху самоносеща се конструкция. Полицията сега разследва причината за срутването на балкона.
Превод: GlasNews.bg