87-годишен мъж бе нападнат на улицата и оставен да умре заради кутия корнфлейкс и овчарски пай.
Джон Маки посетил магазин Co-op в северен Лондон, където си купил храна и вестник, а след това отишъл до дюнерджийница в следобеда на вторник, 6 май.
По думите на прокуратурата, той е бил проследен на улицата и нападнат, когато достигнал улица Goodchild Road в квартал Manor House.
Службите за спешна помощ били повикани, след като Маки бил открит в безсъзнание и с кървяща глава около 17:53 ч.
Той бил откаран в болница, където за кратко дошъл в съзнание, но починал два дни по-късно.
Прокурор Бен Холт заяви: „Свидетел е видял г-н Маки да лежи на тротоара и чул мъж да вика: ‘Дай ми чантата!’, докато стои над него.“
Други очевидци съобщили, че видели как мъж е бил удрян с юмруци, ритан и стъпкван, съобщи съдът в Old Bailey.
Нападателят е избягал с черната платнена чанта на жертвата, в която имало корнфлейкс, овчарски пай и вестник.
Според съдебномедицинската експертиза, причината за смъртта е била мозъчен кръвоизлив и счупени ребра, обясни прокурорът Холт.
Питър Огъстин, 58-годишен, от Green Lanes, Хорнси, северен Лондон, е арестуван на 8 май и обвинен в убийство и грабеж.
Във вторник делото му беше разгледано на предварително изслушване в Old Bailey.
Съдия Ричард Маркс определи датата за начало на двуседмичен съдебен процес – от 3 ноември, като изслушването за признаване на вина ще се проведе на 29 юли.