Студентът, който беше изгорен жив в мерцедеса на баща си във Виена, вероятно е бил изнудван за голяма сума пари, която е притежавал под формата на криптовалута, съобщават местните власти.
Разкрита е самоличността на 21-годишния украинец, брутално убит във Виена
Данило Кузмин, на 21 години, родом от Украйна, беше открит на задната седалка на обгорял автомобил под мост в австрийската столица миналата сряда.
Сред двамата задържани във връзка с убийството е и 19-годишен студент, който учи в същия университет.
Син на заместник-кмета на украинския град Харков, Сергей Кузмин, Данило е живял във Виена от няколко години, след като е напуснал Украйна заради руската инвазия.
Изгарянията, обхващащи около 80% от тялото му, са били толкова тежки, че първоначално не е можело да бъде идентифициран.
Разследващите правят връзката, след като негови роднини и приятел подават сигнал за изчезване, съобщавайки, че Данило е спрял да отговаря на телефона си. Аутопсията установява масивни травми от тъп удар, включително наранявания по главата и избити зъби, като е установено, че не е починал веднага, а малко след началото на пожара – вероятно от задушаване или топлинен шок.
Разтопена бензинова туба, открита на задната седалка, показва, че става дума за палеж, тъй като мерцедесът – с украински регистрационни номера – е дизелов. Според полицейски източници Данило е бил примамен на среща в подземния гараж на луксозен хотел, където е бил пребит и насилствено вкаран в автомобила, който след това е бил откаран до мястото на убийството.
Виенската полиция съобщава, че е открит „голям“ изходящ превод от неговия криптовалутен портфейл, макар точната сума да не е потвърдена.
Открити са и записи, показващи как 19-годишният заподозрян купува туба с гориво от бензиностанция в града. Той е идентифициран заедно с 45-годишен мъж – и двамата украинци – за които е издадена международна заповед за арест, след като е установено, че са напуснали Австрия. На следващата сутрин след убийството двамата са засечени при влизане в Украйна и същата вечер са задържани от украинската полиция.
Австрия е приела украинското искане заподозрените да бъдат съдени в Украйна.
Страната съобщава, че виенската полиция ще продължи да разследва случая, за да подпомогне обвинението.
Няма информация дали заподозрените признават или отричат участие в убийството на Данило.
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 11:57 "Ако убият някого? Нечие дете?": Мерцедес лети с 300 км/ч по Околовръстното в София ВИДЕА
- 22:54 Пътят към Смолян под вода — шофьорите предупреждават за „мини язовир"
- 21:00 Стара Загора в тревога: Издирва се 62-годишна жена, близките ѝ молят за помощ
- 23:09 Ясен е големият победител в седмия сезон на „Игри на волята"