Унгарският президент Каталин Новак призова Украйна да преговаря с Русия. Тя каза това на украинския си колега Володимир Зеленски.
Според Новак войната в Украйна продължава повече от година и половина, а военно решение няма.
"Тази война продължава година и половина и не виждам нито едно военно решение, което да доведе до устойчив мир в дългосрочен план. Затова трябва да седнем на масата за преговори!" каза тя пред репортери, съобщи Index.
Новак обаче каза, че Унгария иска да се присъедини към мирната формула на Зеленски. В нея вече участват над 40 държави.
Президентът отбеляза, че мирът в Украйна е изключително важен за Унгария. И така, войната, според нея, е по-близо до унгарците, отколкото може да изглежда на пръв поглед.
„Ескалация може да се случи всеки момент“, каза тя.
В същото време Новак каза, че Унгария категорично осъжда военната намеса на Русия в Украйна. Тя разбира, когато гражданите защитават своето от агресора.
Прочетете още
- 18:02 PIGEON express - куриерска услуга на световно ниво: локъри 24/7, модерни обекти и доставка 7 дни в седмицата
- 08:00 Панелните PCR изследвания – бърза и прецизна диагностика при респираторни и полово предавани инфекции
- 09:00 Когато тротоарът е лед, а институциите – в дълбок сън, Плевен пали контейнерите
- 10:00 „Забавление" на ръба: ученици в Плевен замерят хора и коли със снежни топки ВИДЕО