Двама румънци, намиращи се на посещение в Истанбул, са били леко ранени при нападение с пистолет на площад "Таксим" през изминалата нощ, съобщи румънският външен министър Оана Цою, цитирана от Аджерпрес.
"Тази нощ на площад "Таксим" в Истанбул при въоръжено нападение с пистолет бяха ранени двама румънски граждани, намиращи се на посещение в Турция. Двамата румънски граждани са получили медицинска помощ и са извън всякаква опасност, били са ранени леко", съобщи Оана Цою.
Тя добави, че Генералното консулство на Румъния в Истанбул е било уведомено за случая от спешно обаждане на румънска гражданка, която ги е придружавала. Тя не е пострадала при инцидента.
Румънците са били част от група, която участвала в културно събитие в Истанбул, уточни министърът.
Прочетете още
- 17:43 Коледно чудо в „Селена": лекари посрещнаха шест празнични бебета – сред тях и малък „победител"
- 17:00 Столичани предупреждават: Мъж краде колела в квартал „Младост"
- 16:00 Фалшиви евробанкноти плъзнаха в наш град СНИМКИ
- 22:00 Семейството на загиналата в ПТП Божидара: Присъдата е болезнено ниска - 2,5 години