Великобритания разполага активи, включително изтребители в Близкия изток на фона на напрежението между Иран и Израел. Това заяви британският премиер Киър Стармър, заминавайки за Канада за преговорите на Г-7, предаде АФП.
„Преместваме активи в региона, включително самолети за подкрепа в случай на извънредни ситуации“, каза Стармър пред репортери, пътуващи с него в самолета за Отава.
Британският лидер сподели, че е разговарял с президента на САЩ Доналд Тръмп и с израелския премиер Бенямин Нетаняху, след като Израел нанесе първите си удари по военни и ядрени обекти в Иран.
Според официални източници, десетки хора са загинали, сред които висши военни командири и командири на Революционната гвардия, както и цивилни граждани.
Иран отговори с масирани удари с дронове и ракети по Израел през нощта.
Стармър определи ситуацията като „бързо развиваща се“ и „напрегната“.
„Нашето постоянното послание е да се деескалира ситуацията“, каза Стармър.
Британският лидер коментира, че разговорът му с Нетаняху е бил „добър и конструктивен“ и е „включвал дискусии за безопасността и сигурността на Израел“.
Прочетете още
- 23:00 Дневен хороскоп за 15 юни: Козирози, търсете нови предизвикателства
- 19:00 Мъж потроши табло на асансьор в София късно вечер, издирват го СНИМКИ
- 20:00 Внезапно по средата на Каспийско море се появи остров и никой все още не е стъпил там
- 16:00 Подвиг в небето: Историята на поручик Неделчо Бончев