В нощта срещу 7 октомври е задействана противовъздушната отбрана в Московска област на Руската федерация. Това съобщи кметът на Москва Сергей Собянин в своя Telegram канал.
Според Собянин в градския район Истра е била отблъсната атака на дрон, който се е насочил към Москва.
"По предварителни данни няма щети или жертви на мястото, където са паднали отломките. Специалисти от службите за спешна помощ работят на мястото", пише служителят.
По-късно Министерството на отбраната на Руската федерация потвърди атаката на БЛА срещу Московска област. Агенцията обвини Украйна за атаката.
„Безпилотният летателен апарат е унищожен от дежурни системи за ПВО“, съобщиха от Министерството на отбраната.
Каналът Mash Telegram съобщи, че планът „Килим“ е обявен на столичното летище Внуково. Най-малко девет полета бяха пренасрочени и още два отменени. Закъснения на самолети се наблюдават и на летищата Домодедово и Шереметиево.
В Москва имаше закъснение на полетите
Припомняме, че на 29 август президентът на Руската федерация на авиацията с общо предназначение Сергей Минигулов заяви, че за руските пилоти на малки самолети е станало по-трудно да летят около Москва поради атаки с дронове.
Прочетете още
- 12:58 Без сигнализация: Опасен участък "дебне" шофьори в Пловдивско СНИМКИ
- 10:00 Бездомни кучета нападат студенти край общежитията на ПУ "Паисий Хилендарски"
- 11:00 Пловдивско село втори ден е без лекар, здравната служба заключена
- 14:00 Котка изчезна от автобус по линията Пловдив – Благоевград: "Шофьорът ми каза – ще ти мине"