Бившият президент на Русия Дмитрий Медведев, че сценарият за ядрен апокалипсис е "доста вероятен".
"Ще отбележа едно нещо, което политиците от всички прослойки не обичат да признават: ядрен апокалипсис е не само възможен, но и доста вероятен", заяви Дмитрий Медведев в изявление в Telegram.
Медведев твърди, че има поне две причини за настъпването на такъв сценарий, като посочва като първа причина продължаващата конфронтация между Русия и Запада, предаде „А Нюз“.
Пригожин и Вагнер "заработиха" 80 милиарда рубли от държавата за година ВИДЕО
"Светът се намира в конфронтация, много по-лоша, отколкото по време на Карибската криза, защото нашите опоненти са решили наистина да победят най-голямата ядрена сила - Русия", каза още Медведев, цитиран от "Дарик".
Втората причина, според него, е липсата на табу по отношение на използването на ядрени оръжия, които по думите му вече са били използвани преди.
Прочетете още
- 19:00 Шофьор блокира лявата лента на „Тракия", колите изпреварват отдясно ВИДЕО
- 21:00 Скандалът между Тръмп и Мелания напомня на скандалите на други президентски двойки
- 14:02 По "лунната пътека" или в задръстването: Шофьори на "Тракия" пред дилема
- 16:00 Грозно! Мъж открадна кутия с дарения за дете СНИМКИ