В Руската федерация се изостри противопоставянето между основателя на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин и официалното военно ръководство на страната-агресор. Това съобщава Центърът за национална съпротива в Украйна.
Както се уточнява, "вагнеровците" успяха да засилят влиянието си сред руските военни. Броят на частните военни компании непрекъснато нараства.
Паралелно с това Евгений Пригожин обвинява министъра на отбраната на Руската федерация и началника на руския Генерален щаб Валерий Герасимов в провали на фронтовата линия в Украйна.
„Пригожин обвинява Шойгу и Герасимов за провалите, а те от своя страна кимат на Путин“, пише Центърът.
В същото време Рамзан Кадиров и неговите „полеви командири“ получиха повече власт директно във временно окупираните територии на Украйна. Както се уточнява, там те изграждат своя "бизнес мрежа".
Според Центъра за национална съпротива Пригожин е провел неофициална среща с Антон Вайно, ръководител на администрацията на президента на Руската федерация, на която са обсъдили неуспехите на руснаците в Украйна. Според основателя на Вагнер Шойгу трябва да носи отговорност за това. В същото време по време на разговора събеседниците обсъдиха, че Путин също оказва негативно влияние върху воденето на войната срещу Украйна, тъй като може лично да се намесва в плановете на военните и тактическото ниво на планиране.
Ако преди няколко години ЧВК "Вагнер" действаше единствено като организация, предоставяща военни услуги, сега ситуацията се промени, обобщават от Центъра. В момента Пригожин е зает със създаването на собствена пълноценна армия.
Припомняме, че Евгений Пригожин призна, че Русия е повлияла на изборите в САЩ. Ръководителят на ЧВК "Вагнер" каза, че не възнамерява да се откаже от "точковите операции", резултатът от които ще бъде "отстраняването на двата бъбрека и черния дроб".
Превод: GlasNews