Русия атакува с дронове през нощта Киевска област.
Съобщава се и за ранен шофьор на линейка от руски дрон в Донецка област, докато е изпълнявал служебните си задължения, както и за пострадала 69-годишна жена в Запорожка област, докато е вървяла по улицата.
Снощи губернаторът на руската Курска област Александър Хинщейн съобщи за 12 души, ранени при украинска атака с дронове срещу град Лгов. По думите сред тях има две деца - на 13 и 16 години.
А по-рано Русия обяви създаването на буферна зона по границата с Украйна.
Руската армия изпълнява тази задача, заяви президентът Владимир Путин на съвещание с членовете на правителството.
Изявлението му за буферната зона доказва, че именно Русия е пречката пред усилията за постигането на мир. Това заяви говорителят на украинското Министерство на външните работи Георги Тихий в отговор на казаното от руския президент.
Тихий изтъкна, че подобни изявления са звучали и преди и че единствената причина за войната е самият Путин. По думите му буферна зона може да бъде създадена и на територията на Русия и поради това от миналата година Украйна провежда там операция, пише БНР.
Междувременно Москва и Киев си размениха списъци с хората, които очакват противниковата страна да освободи в рамките на подготвяната обмяна на военнопленници по формулата 1000 на 1000. Тя беше договорена на 16 май в Истанбул в хода на първите от три години преки руско-украински преговори.
Тогава руската страна отхвърли предложението на Украйна и нейните европейски съюзници за едномесечно безусловно прекратяване на огъня.
Прочетете още
- 09:45 Сняг в Родопите! Зимна приказка в село в Пловдивско СНИМКИ
- 09:00 Майка твърди, че тя и детето ѝ са били залети с течност от блок в София
- 11:00 Вижте изстрелването на Artemis II, заснето от борда на пътнически самолет ВИДЕО
- 08:00 Ремонт по дупнишки: сложиха знак и оставиха пътя да пропадне СНИМКИ