В Крим местни жители заснеха невероятно ниско преминаване на два щурмови самолета Су-25 на руските ВКС. Самолетите прелетяха само на няколко метра над натоварена магистрала, плашейки шофьорите.

Видеото, заснето с DVR камера, показва как щурмовият самолет преминава на изключително ниска височина.

Известно е, че бойните самолети са заснети на изхода от Бакалската коса. Поради изключително ниската надморска височина и движещия се насреща камион, се създава впечатлението, че самолетът всеки момент ще удари кабината на транспортното средство.

Според Avia.pro преминаването на такава височина може да се обясни с необходимостта да се скрият от системите за противовъздушна отбрана след удар по района на Херсон или Николаев.

Превод: GlasNews