В Русия беше пусната специална линия презервативи, създадена с цел да отговори на проблем, пред който са изправени десетки милиони мъже по света. Това съобщиха от пресслужбата на марката Vizit. Компанията представи миниатюрни презервативи с дължина до седем сантиметра като част от пилотна серия.

От Vizit подчертават, че въпреки компактните си размери продуктите напълно отговарят на всички технически изисквания и преминават строг контрол на качеството.

Новата линия е предназначена за мъже със специфични анатомични особености, за които стандартните презервативи с дължина 16 сантиметра и повече са неподходящи.

„Обикновено всички мислят само за големи, нестандартни размери. Но по някаква причина никой не се е замислял за малките и свръхмалките. Решихме да променим това“, коментира Надежда Мелникова, директор „Иновации“ във Vizit.

Според експерти между 15 и 50 милиона мъже по света могат да изпитват затруднения при избора на подходящи контрацептиви заради нестандартни параметри. В Русия броят на тези мъже се оценява на около 900 000.

Компанията обмисля разширяване на продуктовата линия с размери от 7 до 13 сантиметра, както и навлизане на азиатските пазари. По думите на представители на Vizit, подобни продукти са уникални в световен мащаб.

Превод: GlasNews.bg