Руският фонд за преки инвестиции (РФПИ) и руската фармацевтична компания "Химрар" са договорили доставки на препарата "Авифавир" срещу новия коронавирус за още 17 държави, предаде ТАСС, като се позова на съобщение на фонда.
"Авифавир" вече е доставен в Беларус, Боливия, Казахстан, Киргизстан, Туркменистан и Узбекистан; очакват се доставки за още 17 страни, посочва РФПИ.
Предвижда се препаратът да бъде доставен в Аржентина, България, Бразилия, Чили, Колумбия, Еквадор, Салвадор, Хондурас, Кувейт, Панама, Парагвай, Саудитска Арабия, Сърбия, Словакия, Южна Африка, Обединените арабски емирства и Уругвай.
През май т. г. "Авифавир" бе регистриран от руското здравно министерство и стана първият в света препарат въз основа на веществото фавипиравир, одобрен за лечение на COVID-19.
От април в изследванията на препарата са участвали 408 пациенти с потвърден коронавирус в 35 медицински центъра из цяла Русия. През октомври пациентите ще станат общо 460, сочат данни на фонда.
От юни досега в клиниките на 74 от общо 85 региона в Русия са доставени над 60 000 опаковки "Авифавир", отбелязва ТАСС.
Прочетете още
- 14:00 Как да си направим кална алея пред блока – пловдивчанин ни показа СНИМКИ
- 12:00 Ще се къпят в щастие: три зодии, които ще имат късмет до края на април
- 15:00 Баба къса теменужки в Морската градина, в Мрежата се разрази дискусия СНИМКИ
- 13:22 Зверско задръстване на изхода на Симитли по пътя за Кулата СНИМКИ
Фармацията 17:53, 24.09.2020
Лекарства и Радеф от сърце от братушкуте? Ай, взимайте си лекарствата и кухата лейка.