Русия заяви, че новите санкции на САЩ срещу нефтената й промишленост рискуват да навредят на дипломатическите усилия за прекратяване на войната в Украйна и че е развила „силен имунитет“ към тях.
„Считаме тази стъпка за напълно контрапродуктивна, включително по отношение на сигнализирането на необходимостта от постигане на значими преговаряни решения на украинския конфликт“, заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова на седмичната си пресконференция.
Тръмп отмени срещата си с Путин
„Нашата страна е развила силен имунитет към западните ограничения и ще продължи уверено да развива икономическия си потенциал, включително енергийния си потенциал“, добави тя.
Американският президент Доналд Тръмп обяви в сряда нови санкции срещу двете най-големи петролни компании в Русия, като се оплака, че мирните преговори с руския президент Владимир Путин не водят „никъде“.
Тръмп отлагаше въвеждането на нови ограничения срещу Русия в продължение на месеци, но търпението му се изчерпа, след като плановете за нова среща на върха с Путин в Будапеща се провалиха, предаде АФП.
Могат ли санкциите на САЩ срещу руски компании да разклатят банковата система у нас?
Прочетете още
- 09:00 Истината, която не влиза в ефир: защо телевизиите мълчат за Каблешково
- 14:00 Жители на Малиново събират средства за ремонт на храм от XIX век
- 12:00 От нож към лютив спрей: училището вече не е място за знания, а за самоотбрана
- 16:02 Нова версия за разстреляния питбул: Стопанинът му се разминава на косъм от куршумите СНИМКИ