Приморският районен съд на Санкт Петербург забрани на 60-годишната Ирина Цибанева да посещава гробището заради бележка на гроба на родителите на руския президент Владимир Путин, съобщи "Медиазона".

Припомняме, по-рано съдът отведе жената под домашен арест, но сега превантивната мярка е заменена със забрана за определени действия.

Съгласно съдебната заповед на жената е забранено да общува със свидетели по наказателното дело, да използва телефон и интернет, да напуска Санкт Петербург и Ленинградска област, както и да посещава гробището Серафимовское.

Наказателно дело за оскверняване на гробище на базата на идеологическа вражда срещу Цибанева беше образувано през октомври.

Синът на пенсионерката каза пред медиите, че на 6 октомври тя отишла на Серафимовското гробище в Санкт Петербург и оставила бележка на гроба на родителите на Владимир Путин: „Родители на маниак, вземете го при вас, той причинява толкова много болка и беда, целият свят се моли за смъртта му... Смърт на Путин, вие отгледахне изрод и убиец."

Жената не отрече, че е написала бележката. Според нея тя направила това, след като "гледах новините, разбрах, че всичко е много страшно, всичко е много тъжно, има много мъртви".

Превод: GlasNews