Президентът на САЩ Доналд Тръмп отправи остро предупреждение към Куба, като я призова да „сключи сделка“ или да се изправи пред неуточнени последици, заявявайки, че доставките на венецуелски петрол и финансови средства за Хавана ще бъдат прекратени.
„Куба живееше в продължение на много години с големи количества ПЕТРОЛ и ПАРИ от Венецуела. В замяна Куба предоставяше „охранителни услуги“ на последните двама венецуелски диктатори, НО ВЕЧЕ НЕ! Повечето от тези кубинци са МЪРТВИ от нападението на САЩ миналата седмица и Венецуела вече не се нуждае от защита от бандитите и изнудвачите, които ги държаха за заложници толкова години. Венецуела сега има Съединените американски щати, най-мощната армия в света, за да я защитава, и ние ще го направим. Аз им предлагам да сключат сделка, ПРЕДИ да е станало твърде късно“, написа Тръмп в социалната си платформа Truth Social.
Впоследствие президентът на САЩ Доналд Тръмп препубликува съобщение в социалните мрежи, в което се внушава, че държавният секретар Марко Рубио, роден в семейство на кубински имигранти, може да стане следващият лидер на Куба, предаде Нова тв.
Тръмп сподели в платформата си Truth Social публикация на потребител на име Клиф Смит от 8 януари, в която се казва: „Марко Рубио ще бъде президент на Куба“, придружено от емоджи със сълзи от смях.
„Звучи ми добре!“, гласи коментарът на Тръмп.
Прочетете още
- 16:00 Пред 26. СУ се образува сметище, върнете контейнерите на старото им място! СНИМКИ
- 13:05 Градушка удари Крумовград и с. Обручище, улиците побеляха за минути СНИМКИ+ВИДЕО
- 11:00 21-годишният Росен се бори за живота си – шансът му струва 5400 лв., които семейството няма
- 12:00 Снежен капан на "Петрохан": Диана Русинова обвини държавата в липса на договори за почистване СНИМКИ+ВИДЕО