Американската телевизия Си Ен Ен е уволнила трима свои служители, които нарушили вътрешните правила на компанията като отишли на работа без да са ваксинирани срещу КОВИД-19, предаде Асошиейтед прес.
Ръководителят на Си Ен Ен Джеф Зукър вчера е уведомил писмено персонала за уволненията и напомнил, че ваксинациите са задължителни за всички, които работят на място в сградата или ходят на снимки, където са в контакт с колеги.
Нека да е ясно, имаме нулева толерантност към това, е написал Зукър, който ръководи новините и спорта в компанията.
Много от офисите на Си Ен Ен отново са отворени и служители, които желаят, могат да работят на място. От тази възможност вече са се възползвали около една трета от работещите в телевизията.
Ръководителят на Си Ен Ен е казал още, че маските ще са задължителни в офисите в Атланта, Вашингтон и Лос Анджелис, когато хората не се хранят, не пият или не са в изолирани затворени помещения.
В съобщението на Зукър се посочва, че планираното връщане на работа на всички от 7 септември се отлага поне до средата на октомври.
Прочетете още
- 16:43 Катастрофа затруднява движението в София, пристигна линейка СНИМКИ
- 18:00 14-годишно момче и 15-годишно момиче задигнаха автомобил във Варненско СНИМКА
- 17:00 Радостна вест за младата жена, издирвана в Бургаско СНИМКА
- 19:00 Тревата расте, проблемът също – кой ще излезе от храстите пръв: дете или кърлеж?