В Газа днес е загинал български гражданин, работещ в системата на ООН, според постъпила в Министерството на външните работи (МВнР) предварителната информация, съобщиха от министерството на своя сайт.
Допълнителна информация ще може да бъде оповестена на по-късен етап, след като българската страна бъде запозната с резултата от извършваната от страна на компетентните органи проверка на обстоятелствата около инцидента, информират още от МВнР.
В тези райони армията започна операциите си срещу терористичните групировки, заяви говорител на израелската армията в "Екс", като призова жителите да се преместят в убежища в западната част на Газа и Хан Юнис.
Във вторник израелският министър на отбраната Израел Кац заяви, че страната му няма да спре бойните действия, докато не бъдат освободени всички останали заложници.
Прочетете още
- 10:20 Смачкан джип и откъснато колело след удар с тир край Бачково, пътят е блокиран* СНИМКИ
- 13:00 Кувейт обяви изтичане на ядрена енергия, нареди хората да не излизат от къщите си
- 10:58 Офисът на Зеленски отправи заплаха към Тръмп
- 10:00 България е 6-а в Европа по внос на енергия от Персийския залив ИНФОГРАФИКА