Докато Меган Маркъл мълчи за диагнозата на своя тъст, крал Чарлз III, нейният 79-годишен баща Томас Маркъл вече проговори за болестта на монарха.

Мъжът, който получи тежък инсулт през 2002 г. и два инфаркта малко преди сватбата на Меган, се обърна към Негово Величество, пише Daily Mail.

"Искам да предам най-добрите си пожелания на крал Чарлз и дано се оправи много скоро. Желая му всичко най-добро на света", каза той.

Бъкингамският дворец обяви, че кралят е болен от рак на 5 февруари. Открит е по време на процедури поради увеличена простата, но не този орган е засегнат от онкологията. Заради диагнозата кралят ще бъде принуден да се върне от Сандрингам в болницата, която е напуснал наскоро.

Чарлз лично уведоми всички свои роднини за болестта, а принц Хари възнамерява да отлети от САЩ за Лондон възможно най-скоро, за да бъде близо до баща си. Подобна прибързаност, според вътрешни лица, предполага, че проблемът със здравето на монарха е по-сериозен, отколкото много хора смятат.

Кралят, тогава още принц Чарлз, застана на мястото на бащата на Меган Маркъл, когато той я изпрати до пътеката на сватбата й с принц Хари през 2018 г., след като Томас получи два инфаркта в навечерието на сватбата и лекарите му казаха да не лети. Той благодари на Чарлз, че не е оставил дъщеря му сама.

Отношенията между Томас и Меган все още не са се подобрили. Херцогинята на Съсекс не общува почти с никого от роднините си и е напълно ядосана на баща си, че се е сговорил с фотографи малко преди сватбата ѝ.

Томас Маркъл никога не е виждал внуците си. Той многократно моли Меган да му позволи да се срещне с Арчи и Лилибет, но тя игнорира всичките му молби.