Трагедия се случи в град Джохор Бахру в Малайзия - петгодишно момче загина поради небрежност на шофьор на автобус, който превозвал деца до детска градина.
Служители на детската градина намерили детето в безсъзнание в затворен автобус, в който било много горещо. Момчето е откарано в болница в критично състояние, но не е било възможно да бъде спасено, съобщава The Strait Times.
Бащата на починалото дете, 37-годишният Тео Джиа, заяви, че синът му вероятно е заспал в автобуса на път за детската градина, а шофьорът, без да провери за пътници, е заключил превозното средство. Мъжът предполага, че синът му се е опитал да излезе и да извика за помощ, но му е станало лошо.
Тео Джиа изрази възмущение от небрежното поведение на персонала на детската градина, който открил, че детето е изчезнало едва няколко часа по-късно.
Полицията разследва инцидента и обещава да подведе под отговорност всички виновни за трагедията.
Прочетете още
- 09:45 Сняг в Родопите! Зимна приказка в село в Пловдивско СНИМКИ
- 09:00 Майка твърди, че тя и детето ѝ са били залети с течност от блок в София
- 11:00 Вижте изстрелването на Artemis II, заснето от борда на пътнически самолет ВИДЕО
- 13:00 Изоставиха малко кученце в пловдивско село. Ще намери ли дом? СНИМКИ