Сградата, използвана от американската компания Boeing в Киев, е сериозно повредена в резултат на неотдавнашно нападение от страна на въоръжените сили на Руската федерация.
 
Офисът на Boeing вероятно е бил една от руските цели, съобщиха източници пред Financial Times. Атаката е потвърдена и от изображения, публикувани от Държавната служба за извънредни ситуации на Украйна.

Говорител на Boeing заяви, че при стрелбата няма пострадали служители и подчерта устойчивостта на екипажите, работещи в трудни и опасни условия.

Заместник-генералният директор на Boeing за Украйна Андрей Корягин добави, че въпреки щетите по сградата в Киев, „няма прекъсвания в дейността на компанията“.

Според изданието, Boeing си сътрудничи с украинската компания Antonov, известна с производството на тежки транспортни самолети. Миналата година Boeing и Antonov подписаха меморандум за разбирателство за проучване на сътрудничеството в проекти в областта на отбраната.

В статията се казва, че удар срещу толкова известна американска компания би могъл да разгневи президента на САЩ Доналд Тръмп. Атаката повдига и въпроси дали Русия пренасочва вниманието си към западни компании, свързани с отбранителния и авиационния сектор на Украйна.

„Ударите на Русия срещу американски компании в Украйна са пореден пример за пренебрегването на Путин към мирните усилия на САЩ. Фактът, че Русия е насочена към американски бизнес, подчертава важността на продължаващото участие на САЩ както в мирните усилия, така и в гарантирането на сигурността на Украйна и останалата част от Европа“, заяви украинският външен министър Андрий Сибега.